صفحه اصلی مقالات تخصصی روش صحیح استفاده از نخ دندان ، چگونه نخ دندان بکشیم ، استفاده از نخ دندان ، بهداشت دهان و دندان ،

روش صحیح استفاده از نخ دندان ، چگونه نخ دندان بکشیم ، استفاده از نخ دندان ، بهداشت دهان و دندان ،

روش صحیح استفاده از نخ دندان ، چگونه نخ دندان بکشیم ، استفاده از نخ دندان ، بهداشت دهان و دندان ، یکی از روش های مهم برای حفظ سلامت و بهداشت دهان و دندان، استفاده از نخ دندان بعد از هربار مصرف مواد غذایی است. البته باید گفت به دلیل عدم فرهنگ‌سازی درست در حوزه بهداشت دهان و دندان، استفاده از نخ دندان به صورت مرسوم بین مردم وجود ندارد و درصد کمی از آن‌ها به صورت روزانه از آن استفاده می‌کنند. علاوه بر آن همان تعدادی که از نخ دندان هم استفاده می‌کنند، با روش‌های صحیح کشیدن نخ دندان آشنایی کافی ندارند.
استفاده از نخ دندان، اولین مرحله برای حفظ بهداشت دهان و دندان است؛ یعنی شما ابتدا باید دندان ‌ها را نخ دندان بکشید، سپس به مسواک دندان‌ها بپردازید. پس از انتخاب یک نخ دندان مرغوب، 30 تا 40 سانتی‌متر از آن را جدا کنید و به صورت حلقه دربیاورید. دوسر نخ را گره بزنید.نخ دندان را در میان انگشتان خود قرار دهید و با کمک انگشتان شست، دندان های فک بالا را و با کمک انگشتان سبابه، دندان های فک پایین را تمیز کنید. نخ دندان شما حتما باید به آرامی با لثه برخورد کند و با حرکت نخ روی لثه و دندان، جرم موجود روی آن ها، از بین برود.